Zorunlu Trafik Sigortası /

KARAYOLLARI MOTORLU ARAÇLAR ZORUNLU MALİ SORUMLULUK SİGORTASI (Trafik Sigortası)

Herhangi bir kazada diğer araç veya üçüncü şahıslara karşı verebileceğiniz hasarları güvence altına alır. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'na tabi olan zorunlu bir sigorta ürünüdür.Sigortanın Kapsamı Nelerdir?
Sigortacı, poliçede tanımlanan motorlu aracın işletilmesi sırasında, bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına veya bir şeyin zarara uğramasına sebebiyet vermiş olmasından dolayı, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'na göre işletene düşen hukuki sorumluluğu, zorunlu sigorta limitlerine kadar temin eder.

Araca bağlı olarak çekilmekte olan römork veya yarı römorkların (hafif römorklar dahil) veya çekilen bir aracın sebebiyet vereceği zararlar çekicinin sigortası kapsamındadır. Ancak, insan taşımada kullanılan römorklar, bunlar için poliçede özel şartları belirtilecek ek bir sorumluluk sigortası sağlanmış olması kaydıyla teminata dahil olur.

Meydana gelen bir kazada zararın önlenmesi veya azaltılması amacıyla, sigorta ettirenin yapacağı makul ve zorunlu masraflar sigortacı tarafından karşılanır. Bu sigorta, işletenin (sigorta ettirenin) haksız taleplere karşı savunmasını da temin eder ve Türkiye sınırları içinde geçerlidir.

Daha detaylı bilgi almak için Trafik Sigortası Bilgi Merkezi sayfasını "www.tramer.org.tr" adresinden inceleyebilirsiniz.

AXA SİGORTA
AXA SİGORTA, 2000’i aşkın acente ve 1500’ü geçen banka şubeleri ile Türkiye’nin en yaygın acente ağına sahiptir. AXA SİGORTA Türkiye genelinde 9 bölge müdürlüğü, 2 bölge temsilciliği ve 1 şube müdürlüğü ile hizmet vermektedir. 2012 Türkiye Sigorta Birliği sonuçlarına göre AXA SİGORTA prim üretimi ve poliçe sayısına göre sigorta sektörünün en büyük sigorta şirketidir. Her yıl düzenli olarak yapılan müşteri ve acente memnuniyeti anketi sonuçlarına göre müşterilerin en çok güvendiği ve memnun olduğu sigorta şirketi olan AXA SİGORTA zor anlarınızda daima yanınızdadır.

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU

0212 343 45 29  info@alpersigorta.com.tr

Kasko Ürünlerimiz /
Mavi Kasko Sigortası / Lacivert Kasko Sigortası / Parola Kasko Sigortası / Zorunlu Trafik Sigortası / Artı Trafik Sigortası


AXA Sigorta “Türkiye’nin En İyi Sigorta Şirketi”